Що таке Школа  журналістики «Молодь-ДІЄ»?

Школа молодих журналістів “Молодь-ДІЄ” – це майданчик для спілкування молодих людей, яких цікавить журналістика, та відповідальних активістів міста Рівного, обміну знаннями, досвідом, ідеями, ініціативами та інноваціями, а також поглиблення знань та навичок роботи в різних сферах журналістики. Ми хочемо об’єднати новачків журналістів в єдине коло та надати можливість практики у Інтернет-виданні “Молодь-ДІЄ”

Місією Школи є професійний розвиток та підтримка молодих людей – Рівненських журналістів, – які є гнучкими до запровадження інноваційних підходів, сповідують ідеали незалежних засобів масової інформації у демократичному суспільстві та розділяють європейські цінності.

Проект покликаний стимулювати фаховий і світоглядний розвиток журналістів, сприяти утворенню механізмів конкуренції та заохочень для популяризації кращих практик, виховувати сильних особистостей і сприяти реалізації інноваційних проектів у сфері мас-медіа.

Незважаючи на чисельність спеціалізованих освітніх ініціатив у медіа-сфері, Школа – єдина  безкоштовна  можливість  здобути журналістські  навички, на даний момент поки що в Рівному.

Проект здійснюється громадською ініціативою “Молодь-ДІЄ”.  Основну фінансову підтримку проект отримує від партнерів та спонсорів проекту: кожна нова Школа – нові партнери та спонсори.

ФОРМАТ ШКОЛИ

Основною формою роботи Школи є проведення тренінгів упродовж трьох днів. Навчання  поділяється на три етапи:

  1. “Вступ та інформація” – дводенний обмін досвідом професійних тренерів у сфері журналістики та учасниками школи
  2. “Практика” – після завершення етапу “Вступ та інформація”, протягом наступного тижня учасники школи виконують практичне завдання – пишуть статтю
  3. “Презентація” – підсумковий день, презентація написаних статей, обговорення, вручення сертифікатів про проходження журналістської школи “Молодь-ДІЄ”

Школа має особливий формат роботи: програма сесії складається із загально-гуманітарних (60-70%) та професійних тем (40-30%), а також включає низку навчальних сесій та  системну підтримку мережевої комунікації у міжсесійний період (домашні завдання, додаткові зустрічі, тощо).

В основу програм сесій покладено реалізацію мети Школи – об’єднання навколо ключових цінностей журналістики та інтересів практикуючих журналістів, забезпечення плідної комунікації, обміну досвідом між тренером та новачком, їх професійного зростання, а також розширення світогляду, стимулювання ціннісного та особистісного розвитку.

Програми тренінгів формуються таким чином, аби їх тематика відповідала ключовим потребам та викликам українського суспільства. Загально гуманітарна частина програм сесій складається експертами , що мають більш ніж 5-річний досвід роботи у третьому секторі.

Тренерами школи будуть професійні журналісти Рівного та України, експерти, громадські діячі міста Рівного.

КОНФЕРЕНЦІЯ ВИПУСКНИКІВ

Для подальшої підтримки мережі журналістів, слухачів Школи, ми започатковуємо щорічне проведення Конференції випускників, яка має на меті знайомство та об’єднання випускників різних років Школи. Передбачається, що Конференція випускників стане додатковою базою для створення комунікативного майданчика серед молодої журналістської спільноти Рівненщини. На Конференції випускників учасники мають змогу познайомитися один із одним, поділитися досвідом та обмінятися думками стосовно ключових проблем українських медіа та шляхів їх вирішення. На Конференції випускників зароджуються нові ідеї та спільні ініціативи.

РОБОТА З ВИПУСКНИКАМИ ШКОЛИ

  • Організатори школи надають можливість писати журналістські матеріали на сайт “Молодь-ДІЄ” — md.rv.ua.
  • Найкращі матимуть змогу друкуватись на провідних новинних сайт Рівного та України.
  • Учасники школи залучаються до заходів, які організовують партнери проекту Школи молодого журналіста “Молодь-ДІЄ”.
  • Учасники школи можуть долучатись до інших проектів громадської ініціативи “Молодь-ДІЄ”.
  • Організатори Школи вітають і будуть підтримувати інші ідеї та ініціативи молодих журналістів.

РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЕКТУ У 2013 РОЦІ

Протягом 2012 року планується проведення відбору учасників, двох журналістських  шкіл в Рівному, Конференції випускників та підтримка подальшої навчально-освітньої діяльності та роботи з випускниками.

Для участі у конкурсі необхідно до 25 лютого 2013. надіслати аплікаційну форму на адресу md.rv.ua, тема — “Школа молодого журналіста”). Протягом трьох днів апліканту обов`язково має надійти підтвердження про отримання заявки.

Відбір здійснюватиметься в один етап на основі поданих аплікаційних форм. Про результати відбору буде повідомлено електронною поштою 29 лютого 2013  року.

Дати проведення етапів та Конференції випускників у 2013 році:

ü “Вступ та інформація” – 2-3 лютого 2013 року .

ü “Практика” –  4-8 лютого 2013 року

ü “Презентація” та Конференція випускників  – 10 лютого 2013 року.

Участь у школі безкоштовна!

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *