Що таке Школа  журналістики «Молодь-ДІЄ»?

Школа журналістики «Молодь-ДІЄ» — це майданчик для спілкування молодих людей, яких цікавить журналістика, відповідальних активістів України, обміну знаннями, досвідом, ідеями, ініціативами та інноваціями, а також поглиблення знань та навичок роботи в різних жанрах журналістики. Ми хочемо об’єднати новачків журналістів у єдине коло та надати можливість практики у Інтернет-виданнях.

Місією Школи є професійний розвиток та підтримка молоді, яка є гнучкою до запровадження інноваційних підходів, сповідує ідеали незалежних засобів масової інформації у демократичному суспільстві та розділяє європейські цінності, професії журналіста.

Цей проект покликаний стимулювати фаховий і світоглядний розвиток журналістів, сприяти утворенню механізмів конкуренції та заохочень для популяризації кращих практик, виховувати сильних особистостей і сприяти реалізації інноваційних проектів у сфері мас-медіа.

Незважаючи на чисельність спеціалізованих освітніх ініціатив у медіа-сфері, Школа — єдина безкоштовна можливість здобути журналістські навички.

Проект здійснюється громадською ініціативою «Молодь-ДІЄ». Основну фінансову підтримку проект отримує від партнерів та спонсорів проекту, кожна нова школа — нові партнери та спонсори.

ФОРМАТ ШКОЛИ

Основною формою роботи Школи є проведення тренінгів упродовж двох днів. Навчання поділяється на три етапи:

 1. Вступ та інформація — дводенний обмін досвідом професійних тренерів у сфері журналістики та учасниками школи.
 2. Практика — після завершення етапу Вступ та інформація, протягом наступного тижня, учасники школи виконують практичне завдання, пишуть статтю, готують матеріал.
 3. Презентація — підсумковий етап, презентація написаних статей, обговорення, вручення сертифікатів про проходження журналістської школи «Молодь-ДІЄ».

Школа має особливий формат роботи: програма сесії складається із загально гуманітарних (60-70%) та професійних тем (40-30%), а також включає низку навчальних сесій та системну підтримку мережевої комунікації у міжсесійний період (домашні завдання, додаткові зустрічі тощо).

В основу програм сесій покладено реалізацію мети Школи — об’єднання навколо ключових цінностей журналістики та інтересів практикуючих журналістів, забезпечення плідної комунікації, обміну досвідом між тренером та новачком, їх професійного зростання, а також розширення світогляду, стимулювання ціннісного та особистісного розвитку.

Програми тренінгів формуються таким чином, аби їх тематика відповідала ключовим потребам та викликам українського суспільства. Загально гуманітарна частина програм сесій складається експертами, що мають багаторічний досвід роботи у третьому секторі.

Тренерами школи будуть професійні журналісти Рівного та України, експерти, громадські діячі.

КОНФЕРЕНЦІЯ ВИПУСКНИКІВ

Для подальшої підтримки мережі журналістів, слухачів Школи, ми започатковуємо щорічне проведення Конференції випускників, яка має на меті знайомство та об’єднання випускників різних років Школи. Передбачається, що Конференція випускників стане додатковим базисом для створення комунікативного майданчика серед молодої журналістської спільноти. На Конференції випускників учасники мають змогу познайомитися один із одним, поділитися досвідом та обмінятися думками стосовно ключових проблем українських медіа та шляхів їх вирішення. На Конференції випускників зароджуються нові ідеї та спільні ініціативи.

РОБОТА З ВИПУСКНИКАМИ ШКОЛИ

 • Організатори школи надають можливість писати журналістські матеріали на сайт «Молодь-ДІЄ» (md.rv.ua)
 • Найкращі матимуть змогу друкуватись на провідних новинних сайтах Рівного та України
 • Учасники Школи залучаються до заходів, які організовують партнери проекту .
 • Учасники можуть долучатись до інших проектів громадської ініціативи «Молодь-ДІЄ».
 • Організатори Школи вітають і будуть підтримувати інші ідеї та ініціативи молодих журналістів.

РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЕКТУ У 2016 РОЦІ

Протягом 2016 року планується проведення відбору учасників Школу журналістики в Рівному, Конференція випускників та підтримка подальшої навчально-освітньої діяльності та роботи з випускниками.

Для участі у Школі журналістики 6.0 необхідно до 22 травня 2016. заповнити аплікаційну форму. Протягом кількох днів апліканту обов’язково має надійти підтвердження про отримання заявки.

Відбір здійснюватиметься в один етап на основі поданих аплікаційних форм. Про результати відбору буде повідомлено електронною поштою і телефоном до 23 травня 2016 року.

Орієнтовні дати проведення етапів та Конференції випускників у 2016 році:

 • Вступ та інформація — 28-29 травня 2016 року.
 • Практика — 30 травня — 3 червня 2016 року.

 

 • Участь у Школі журналістики «Молодь-ДІЄ» 6.0 — безкоштовна.
 • Організатори забезпечують: ночівля, 2 обіди (субота та неділя) і кава-брейки.
 • Проїзд до міста Рівне оплачують самі учасники.